Cmentarze komunalne


Godziny otwarcia:

kwiecień – wrzesień 7:00 – 20:00
październik – marzec 7:00 – 18:00

Cmentarz Rakowicki

Najstarsza nekropolia Krakowa, założona w 1801-2 r. na terenie podmiejskiego wówczas folwarku Bosackiego, w związku z wydanym zakazem pochówków na dotychczas istniejących cmentarzach przykościelnych w obrębie miasta.

Cmentarz Podgórski

W chwili, gdy na starym cmentarzu wyczerpały się miejsca i nie było możliwości jego poszerzenia, w 1900 r. założono nowy cmentarz dla mieszkańców Podgórza oraz okolicznych wsi.

Cmentarz Prądnik Czerwony

Cmentarz Prądnik Czerwony, zwany także cmentarzem Batowickim (potoczna nazwa Batowice wzięła swój początek od wsi Batowice, obecnie włączonej w granice Krakowa).

Cmentarz Grębałów

Zajmuje powierzchnię 25,36 hektara. Pierwsze pochówki miały tutaj miejsce w październiku 1964 r. Cmentarz liczy około 28 tys. grobów.

Cmentarz Bronowice

Założony w 1909 r., zlokalizowany został na łagodnym stoku wzgórza Pasternik jako cmentarz parafialny. Po wojnie przejęty pod zarząd komunalny.

Cmentarz Mydlniki

Jest jednym z najmniejszych cmentarzy komunalnych w Krakowie, który zajmuje powierzchnię 1,20 hektara.

Stary Cmentarz Podgórski

Jest to najstarszy cmentarz komunalny na terenie obecnego Krakowa. Został założony niedługo po roku 1786 (na skutek dekretu cesarza Austrii Józefa II z 1784 r.).

Cmentarz Prokocim

Cmentarz założony w 1917 r., jako parafialny przy Parafii p.w. Matki Bożej Dobrej Rady.

Cmentarz Wola Duchacka

Cmentarz założony w 1922 r., zajmuje powierzchnię 1,25 hektara.

Cmentarz Pychowice

Jest jednym z mniejszych cmentarzy komunalnych w Krakowie. Zajmuje powierzchnię 0,49 hektara. Pierwsze pochowanie miało tu miejsce w 1927 r.

Cmentarz Kobierzyn - Lubostroń

Pierwsze pochówki odbyły się tutaj w 1933 r.

Cmentarz Maki Czerwone

Cmentarz administrowany przez ZCK od 1985 r., powstał najprawdopodobniej w 1917 r. przy ówczesnym Zakładzie Psychiatrycznym.

Cmentarz Komunalny w Podgórkach Tynieckich

Centrum Pogrzebowe “KLEPSYDRA” z Łodzi realizuje Cmentarz Komunalny w Podgórkach Tynieckich w Krakowie przy ul. Wielogórskiej 16.

LOKALIZATOR GROBÓW
https://klepsydrakrakow.grobonet.com/grobonet/start.php