Prognozowane opady deszczu oraz porywiste podmuchy wiatru mogą utrudniać prowadzenie prac związanych z utrzymaniem czystości na cmentarzach komunalnych.

31 października 2023

Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie uprzejmie informuje, że z uwagi na prognozowane opady deszczu oraz porywiste podmuchy wiatru w okresie bezpośrednio poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych, na cmentarzach komunalnych mogą wystąpić utrudnienia w realizacji prac porządkowych związanych z usuwaniem liści.

Jednocześnie informujemy, iż do utrzymania czystości na krakowskich cmentarzach komunalnych, to jest do opróżniania pojemników na odpady oraz usuwania liści, skierowane zostały znaczne siły, które od 23 października br. w sposób zintensyfikowany prowadzą parce porządkowe. Niemniej jednak panujące warunki atmosferyczne utrudniają skuteczne usuwanie opadających liści.

Zaznaczamy iż wyjątkowo wysokie temperatury powietrza utrzymujące się w miesiącu październiku br.spowodowały że znaczna część liści pozostała na drzewach, a obecnie wiejący wiatr powoduje ich gwałtowne opadanie.

Dlatego prosimy o wyrozumiałość oraz ostrożność w trakcie poruszania się po cmentarzach.

Jednocześnie zapewniamy, że służby będą pracować na bieżąco, zgodnie z ustalonym harmonogramem.